5 najmodniejszych fryzur tego sezonu

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Wiosna to dobry czas na zmiany, a jak mawiała Coco Chanel – kiedy kobieta ścina włosy, to znak, że będzie zmieniać swoje życie. Czasami zmiana wyglądu jest właśnie pierwszym krokiem do zmian w życiu. Może szukasz nowej pracy albo ktoś Ci się spodobał? Dodaj sobie pewności siebie jedną z pięciu najmodniejszych fryzur sezonu. 

Powrót retro

Jedną z fryzur, jakie możesz wybrać jest fryzura retro. Proste włosy, długie grzywki, cięcie ala grzybek – wielu osobom pasuje taka fryzura. Dodatkowo modny jest dłuższy przód włosów. Taka fryzura nie jest trudna w układaniu, wystarczy odpowiednie cięcie i prostownica, z pomocą której codziennie ułożymy idealnie równo pasma. Retro stylizacje wyróżnia także wysoki połysk. Nadasz gon włosom stosując olejki, za co na pewno podziękują Ci podczas codziennego prostowania, a także kiedy zafarbujesz je na wybrany kolor, nawet ten bardzo podobny do Twojego. Farba nada włosom połysk o sprawi, że jeszcze lepiej będą się prezentować w retro fryzurze.

Na chłopaka

Tej wiosny modne są również fryzury krótkie, a nawet bardzo krótkie, czyli obcięte maszynką na kilka milimetrów. Trzeba przyznać, że taka fryzura nie wymaga codziennego układania, jest najwygodniejsza i pasuje niemal do każdej osoby. Osobiście polecamy również włosy „na chłopaka”, nieco dłuższe, ułożone na bok albo pozostawione w kontrolowanym nieładzie. Krótkie włosy świetnie podkreślają długą szyję i odsłaniają ramiona. W lecie jest też w nich zdecydowanie chłodniej.

Kaskady i warstwy

Oczywiście nie każdy lubi i będzie chciał wybrać fryzurę krótką. Długie włosy na szczęście nigdy nie wychodzą z mody. Teraz modne są te układające się w kaskady, czyli włosy falowane. To dobry wybór dla osób o włosach cienkich lub małej objętości włosów. Fale zawsze sprawiają, że wydaje się ich być więcej. Warstwy również mają swój czas. Włosy mocno cieniowane, odwinięte na zewnątrz świetnie wyglądają. To najlepsza fryzura dla osób o gęstych włosach, których cieniowanie nie pozbawi objętości.

Dłuższy bob

O bobie co nieco już pisaliśmy w innym artykule. Ta fryzura nigdy nie wychodzi z mody i pasuje każdemu. Z biegiem czasu jest modyfikowana i pojawiają się nowe trendy. Teraz najlepiej wybrać boba w dłuższej wersji, najlepiej zaczesanego na bok, by odsłaniał czoło.

Grzywka

Czasami mała zmiana fryzury wystarczy, by już czuć się pewniej. Nie musisz ścinać swoich włosów w określonym stylu, ale możesz zrobić sobie grzywkę. Ta długa jest szczególnie modna. Może być równa i gęsta albo rzadsza, czesana raczej na boki, b y nie wchodziła do oczu. Wybór zależy od Ciebie, w jakiej będziesz się czuć najlepiej.