Blond – dla kogo jest najlepszy?

Blond jest symbolem kobiecości. Marylin Monroe jako jedna z pierwszych kobiet go wypromowała. Naturalnym kolorem może się pochwalić niewiele osób. Ale moda na farbowanie na blond nie przemija. Istnieje również jego wiele odcieni, które łatwo dobrać do danego typu urody. Do kogo jednak blond pasuje najlepiej?

Rozjaśnianie włosów od dawna jest modne. Na włosach wielu osób pojawiają się pasemka, modne odrosty w stylu ombre czy też w całości są one farbowane na blond, który uważany jest za najbardziej atrakcyjny kolor włosów. Zwłaszcza w przypadku kobiet jest on często wybierany. Można osiągnąć go na każdym odcieniu włosów, należy jednak liczyć się z tym, że mocne i częste ich rozjaśnianie bardzo niszczy włosy.

Dla kogo blond jest najlepszym kolorem?

Najlepiej w blondzie wyglądają osoby o zimnym typie urody. Jasne oczy i brwi, chłodna, blada cera czy jej lekko złoty odcień to cechy osób dobrze wyglądających w jasnych włosach. Blond nie jest polecany jednak dla osób z tendencją do zaczerwieniania cery czy pękania naczynek. Czerwone ślady kontrastują z jasnymi włosami i tworzą mało estetyczny wygląd. Poza tym blond nie jest polecany dla osób o ciemniejszej, śniadej karnacji. Wygląda wówczas dość sztucznie, uwydatniając ciemniejszą twarz czy dekolt. Włosy w kolorze blond świetnie wyglądają natomiast w każdej długości, więc nie ma różnicy czy masz włosy krótkie czy długie. Dobrze prezentują się w prostej fryzurze i lokach. Pięknie wygląda przy nich wyrazisty makijaż – mocno podkreślone oczy czy czerwone usta.

Jak dobrać właściwy odcień blondu?

Nikt nie lubi blondu w żółtawej, nienaturalnej odsłonie. Modne są za to chłodne tony blondu, kolory wpadające lekko w popiel, odcienie słoneczne, pełne blasku. Można łączyć wiele z nich, uzyskując piękną paletę barw. Refleksy na włosach zawsze wyglądają ciekawie, jednak konieczne jest ich częste odświeżanie. Zwłaszcza na ciemnych włosach częste farbowanie będzie konieczne dla utrzymania jednolitego, pięknego koloru. To dlatego wiele osób decyduje się na ombre czy sombre, czyli cieniowanie na włosach, które eliminuje problem systematycznego farbowania odrostów.

Właściwy odcień blondu najlepiej dobierze fryzjer. Zależy on od możliwości włosów do rozjaśniania, a także preferencji ich właściciela. Jedno jest pewne – w blondzie wiele osób czuje się wyjątkowo. To kolor, który warto wybrać na wiosnę!