Jak dbać o włosy latem?

Gorące powietrze, słońce, wilgoć, słona woda – włosy nie mają z nami lekko w lecie. Zarówno ich częstsza stylizacja – wesela, chrzciny czy imprezy na powietrzu, jak i warunki atmosferyczne, wystawiają je na wielką próbę. Często w trakcie lata włosy są osłabione, matowe, przesuszone. Jak do tego nie dopuścić? I co ważne – co zrobić, kiedy już tak się stanie?

Odpowiednia pielęgnacja

Grunt to odżywianie włosów w lecie, żeby nie mieć z nimi problemów na jesień, kiedy będzie już za późno. Na lato więc zmień szampon i odżywkę na te bogate w olejki i wyciągi z owoców, które uwielbiają włosy. Możesz zainwestować również w maskę do włosów i nakładać ją dwa razy w tygodniu. Maska jest zdecydowanie tłustsza i bardziej odżywcza. Co więcej, jeśli Twoje włosy się zbytnio nie przetłuszczają, używaj kosmetyków bez spłukiwania, które cały czas będą chronić włosy. Jeśli jednak masz problem z cienkimi kosmykami bez objętości, postaw na te do spłukiwania i stosuj je nawet przy każdym myciu włosów. Pamiętaj, że odżywkę nakładamy od połowy włosów i na ich końce, nie ma potrzeby jej stosowania od nasady, gdzie niepotrzebnie będzie je obciąża.

A co kiedy włosy trzeba ratować?

Lato w pełni, a Ty już widzisz, że włosy nie wyglądają dobrze, kiepsko się układają, rozdwajają na końcach? Potrzebna jest im pomoc od zaraz, aby nie musieć wraz z końcem lata ich ścinać, bo nie będą już do odratowania – zarówno na rozdwajające się końce, jak i włosy połamane nie ma już ratunku. Nie doprowadź więc do skrajnych sytuacji. Na bardzo osłabione włosy polecamy olejowanie. Czym jest? Olejowanie polega na wtarciu w całe włosy wybranego typu oleju czy olejku np.: kokosowego, który znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych dla całego ciała. Nakładamy go na całe włosy i wcieramy delikatnie dłońmi. Następnie zawijamy w ręcznik jak po umyciu. Można tak włosy trzymać dwie-trzy godziny albo nawet całą noc. Zostaną odżywione i zaskoczą Cię miękkości. Następnie je myjemy jak zawsze. Od razu poczujesz różnicę!

Oczywiście pomogą także suplementy diety, bo zdrowie włosów to nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale też dieta. U fryzjera również możemy zapytać o zabieg na zniszczone włosy i wybrać ten najlepszy, który uratuje ich kondycję.