Jak dbać o włosy, by były gęste i zdrowe?

Twoje włosy są ciągle suche i łamliwe? Nie wiesz jak o nie dbać, aby pozbyć się problemów? Marzysz o gładkich i gęstych włosach, które będą świetnie wyglądać? Zobacz naszych kilka wskazówek. Być może po prostu źle się z nimi obchodzisz i w rezultacie po prostu się niszczą. A wszystko zależy od prostych, codziennych czynności. 

Czesanie

Czy nie szarpiesz za bardzo swoich włosów czy czesaniu? Może to powodować ich łamanie, zwłaszcza kiedy są mokre i nie możesz ich rozczesać. Jeśli masz z tym problem, kupuj specjalne spraye ułatwiające rozczesywanie. Potrzebna będzie również dobra szczotka do włosów, nie ciągnąca. Kiedy już się w nią zaopatrzysz, to po pomyśl też o specjalnych gumkach do włosów. W te z materiału lubią się wplątywać włosy. Kup takie, które wyglądają jak sprężynki, nie ciągną i nie ściskają zbytnio włosów, przez co mniej się niszczą.

Mycie

Mycie włosów to bardzo ważna czynność. Czy mycie włosów u fryzjera Ciebie też relaksuje? No właśnie! Tak samo masaż głowy działa na Twoje włosy. Pobudza je do wzrostu, odżywia poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy. Ważne jednak, aby wybierać do tego odpowiednie preparaty. Zadbaj, by Twój szampon był naturalny, posiadał w składzie produkty roślinne, nie obciążał ani nie przesuszał włosów. Odżywkę kup osobno, dobierając ją do problemu z włosami – brakiem objętości, suchością, matowieniem.

Suszenie

Suszenie włosów najlepiej wybrać naturalne. Najgorsza jest dla nich suszarka, szczególnie używana często, a nawet codziennie. Jeśli już musisz suszyć włosy z jej pomocą, zrezygnuj z prostownicy, tylko układaj je na szczotce. Przy każdym myciu używaj też odżywek lub przed suszeniem wetrzyj we włosy olejek, który ochroni je przed gorącym powietrzem.

Dodatkowa pielęgnacja

Wiele osób chwali sobie olejowanie włosów, które polega na ich natarciu np.: olejem kokosowym i przytrzymaniu w turbanie z ręcznika na godzinę lub kilka. Dobre dla włosów są również domowe maseczki, o których pisaliśmy w innym artykule. Na specjalne zabiegi można również udać się do fryzjera. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem.