Jaki kolor farby do włosów wybrać?

Wiele kobiet zastanawia się nad zmianą koloru włosów. Te z jasnymi włosami chcą mieć ciemne, z ciemnymi farbują się na blond. Poza tym modne są odcienie rudego, czerwieni, bordo. Producenci farb oferują również ciekawsze warianty farb – zielone, niebieskie, różowe, pomarańczowe i wiele innych. Dzięki nim powstają niczym nieograniczone stylizacje na włosach. Jak jednak zdecydować, który z kolorów będzie najlepszy?

Klasyka jest w modzie

Jeśli myślimy o zmianie koloru, jednak trochę boimy się zmian albo nie chcemy zwracać na siebie uwagi innych mocnymi akcentami na włosach, lepiej postawić na klasyczne kolory. Ostrożni w zmianach powinni zacząć od rozjaśnienia albo przyciemnienia swojego naturalnego koloru. Czasami jego inny odcień np.: bardziej wpadający w popiel albo rudy będzie już dobrym rozwiązaniem. Klasyka jest zawsze w modzie. To dlatego jasny blond, ciemny blond, brązy i czerń nigdy się nie nudzą. Potrafią natomiast urozmaicić fryzurę i poczuć się atrakcyjniej.

Odrobina szaleństwa

Dla odważnych kobiet polecamy nowoczesne kolory. Nie tylko piękny popiel czy ognistą czerwień, ale też niestandardowe farby takie jak róż, niebieski, fiolet. Można ufarbować nimi włosy w całości albo narzucić na nie pasemka. Często z koloru robione jest na włosach ombre czy sombre. W ten sposób fryzura nabiera oryginalności. Takie zabiegi można wykonać samemu w domu albo umówić się do fryzjera. Jednak zdecydowany kolor taki jak fiolet czy niebieski najlepiej wygląda i wychodzi na jasnych włosach. Polecany jest jako pasemka dla blondynek, ewentualnie jasnych szatynek. Na ciemnych włosach kolor nie będzie też dobrze widoczny i nie osiągniemy pożądanego efektu.

Profesjonalna porada fryzjera

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kolor włosów będzie dla nas najlepszy, warto skorzystać z pomocy fryzjera. Profesjonalista doradzi, który odcień najlepiej będzie pasował do danej osoby. Ważny jest jej odcień skóry, wykonywany makijaż, a także inne cechy, na bazie których profesjonalista dobierze kolor farby. Warto pomyśleć o zmianie fryzury właśnie teraz – na nowy rok. Zmiany są dobre, pozwalają się czuć atrakcyjnie i pewnie. Jeśli więc chcesz wejść w nowy rok z uśmiechem i nową energią, pomyśl o farbowaniu!