Farbowanie włosów

Farbowanie włosów to bardzo częsty zabieg wykonywany przez kobiety, ale również zdarza się, że i mężczyźni korzystają z tego typu zabiegów. Farbowanie włosów ma na celu zmianę koloru włosów naturalnych za pomocą różnych barwników, odżywienie naturalnego koloru, nadanie połysku, jak również pokrycie pojawiających się siwych włosów.
Wyróżniamy tutaj barwniki pochodzenia naturalnego jak i syntetycznego. Farbowanie może być krótkotrwałe, półtrwałe i trwałe. Farbowanie to zabieg, który samemu można wykonać w domu. W sklepach, drogeriach, a już i nawet w aptekach specjalnie dla ludzi z alergiami na dane składni farby, można znaleźć szeroką gamę kolorów, różnych odcieni. Jest wiele firm, produkujących preparaty do farbowania różnią się składem, odcieniami i ceną.
Dla ułatwienia koloryzacji powstaje wiele produktów w formie szamponów, kremów, pianek. Przed farbowaniem zawsze wcześniej trzeba zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania, a farbowanie wykonuję się zawsze w rękawiczkach. Efekt farbowania włosów w domu nie zawsze może być pożądany a kolor może różnić się tym z opakowania, dlatego też warto udać się w tym celu do fryzjera, który profesjonalnie za pomocą zmieszania farb i odpowiedniego nałożenia, odczekania określonego czasu pozwala na uzyskanie koloru wybranego wcześniej z palety bądź doradzonego przez fryzjera.
Fryzjer również po koloryzacji nakłada odpowiednie odżywki, bo farbowanie często wysusza włosy. Po zabiegu farbowania zaleca się używanie specjalnych do tego szamponów i odżywek by przedłużyć efekt koloryzacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *