Bob – fryzura dla każdego

Na pewno nie raz spotkałaś się z określeniem fryzura a la bob, długi bob czy cięcie na boba. Jeśli właśnie myślisz o zmianie wyglądu na wiosnę, to właśnie modny bob może być dla Ciebie najlepszym cięciem. Tak naprawdę pasuje do wszystkich, ale zanim zdecydujesz się na cięcie, sprawdź, które jego wariant jest właśnie dla Ciebie.

Jak wygląda fryzura a la bob?

Trudno konkretnie zdefiniować jak wygląda fryzura, ponieważ powstało jej wiele wariantów, Boby są krótkie, długie, średnie, mają dłuższe przednie końce lub też włosy są jednej długości, równo ścięte. W bobie raczej unika się cieniowania i nie dotyczy on bardzo długich włosów. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i typu urody. Jedne z pierwszych bobów były fryzurami krótkimi, z wyraźnie krótszym tyłem i dłuższym przodem. Czasami fryzurze towarzyszyła asymetria, jedna strona była dłuższa, druga krótsza. Nierzadko do fryzury dopasowywana była grzywka, zwłaszcza zaczesana na bok, która podkreślała równe cięcie boba.

Fryzura dla wszystkich

Bob jest naprawdę fryzurą dla wszystkich! Wystarczy tylko dobrać jego odpowiedni wariant do typu urody. Kobiety z pociągłą twarzą powinny wybrać boba długości do brody, który stworzy wrażenie pełniejszych policzków. Dla tych z okrągłą twarzą najlepszy będzie bob o końcówkach sięgających poza brodę, które ją wysmuklą. Bob z asymetrią jest polecany dla osób z twarzą kwadratową, której rysy nieco złagodzi. Istnieje również dłuższa wersja boba, do ramion dla kobiet, które chcą swoją twarz wyszczuplić i bob całkiem krótki, który doda uroku osobom drobnej budowy, jak i tym, którym zależy na wygodnej i modnej fryzurze.

Tak naprawdę najlepiej typ boba dobierze dla nas fryzjer. Osoba z doświadczeniem będzie łatwo umiała określić zarówno kształt naszej twarzy, jak i najlepszą fryzurę, która do niej pasuje.