Jaka fryzura dla cienkich włosów?

Wiele kobiet, zwłaszcza blondynek boryka się z problemem cienkich włosów, które niestety często wyglądają na oklapnięte, jakby było ich mało czy ciągle były przetłuszczone. Odpowiednia fryzura rozwiązuje jednak ten problem. Podpowiadamy, które fryzury nie są polecane dla włosów cienkich, a które jak najbardziej się do nich nadają, dzięki czemu włosy optycznie mają więcej objętości i wyglądają lepiej. 

Bez cieniowania

Cieniowanie włosów jest bardzo modne. Pasma o różnej długości ładnie się układają i tworzą kaskady na plecach czy ramionach. Owszem, cieniowanie pozwala uzyskać niesamowite efekty, ale na włosach grubych i gęstych. Niestety cienkie włosy nie wyglądają z nim dobrze. Kiedy zabierzemy kolejne warstwy do ich cieniowania, niewiele  z nich zostanie. Jedynie blisko czubka głowy można nieco ścieniować włosy cienkie, by wydawało się, że jest ich więcej. Na całej długości taki efekt będzie mało widoczny i uwydatni tylko problem.

Półdługie lub krótkie

Włosy cienkie i rzadkie nie powinny być zapuszczane do dużych długości. Im dłuższe włosy, tym cięższe i wydaje się, że jest ich jeszcze mniej. Zwisające proste pasma nie będą dobrze wyglądać. Za to włosy półdługie, równej długości sprawią, że od razu będzie się wydawać, że jest ich więcej. Krótsza fryzura jest również łatwiejsza do opanowania. Rano krócej zejdzie nam z układaniem fryzury. Jeśli w dodatku cienkie włosy mają tendencję do przetłuszczania, na półdługiej fryzurze będzie to mniej widoczne. Fryzurą dla włosów cienkich jest z pewnością bob, zarówno ten krótki, jak i długi np.: po ramiona. Może mieć nawet lekko dłuższy przód, jeśli nie chcemy jednak stawiać na równe cięcie.

Fale i loki

Sprzymierzeńcem cienkich włosów zawsze są fale i loki. Idealnie proste nie wyglądają tak dobrze. Kiedy lekko je podkręcimy, zyskają na objętości i będzie ich optycznie więcej. Kolejne loki nałożone na siebie sprawiają, że fryzura jest puszysta i znacznie lepiej wygląda. Najlepiej więc na dobre zaprzyjaźnić się z lokówką lub wałkami do włosów.