Jakie uczesanie do ślubu?

Sezon ślubny trwa, a najwięcej wesel odbywa się właśnie wiosną i latem, kiedy pogoda dopisuje. Każda panna młoda marzy o tym, by być w tym dniu najpiękniejsza. Na jej wygląd wpływa nie tylko piękna biała suknia, ale też makijaż i fryzura. Jakie uczesanie najlepiej zrobić, by czuć się i wyglądać olśniewająco?

Długie włosy

Długie włosy dają największe pole do popisu dla fryzjerów. Mogą oni tworzyć na nich przeróżne fryzury. Panie wybierają włosy rozpuszczone, kręcone albo wyprostowane, luźno opadające na ramiona albo lekko podpięte. To najprostsze propozycje fryzury ślubnej. Często we włosach są umieszczane również ozdoby takie jak perełki, kwiaty czy inne, gotowe dodatki. Ozdabiane są one również brokatem. Często nawet we włosach rozpuszczonych są zaplatane małe warkoczyki, które zawsze są w modzie i wyglądają bardzo wdzięcznie.

Z włosów długich i półdługich można również wykonać różne upięcia. Głównie wybierane są koki, warkocze francuskie, wianki z warkoczy plecione dookoła głowy. Niektóre panny młode wybierają też nisko upięte kucyki z prostych, gładkich włosów. Profesjonalny fryzjer jest w stanie zaproponować wiele upięć, które zadowoloną klientkę. To dlatego ważne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę i wykonanie upięć próbnych, by sprawdzić, w którym z nich panna młoda będzie wyglądać najkorzystniej. Czasami fryzura jest dopasowywana również do sukni ślubnej, Na przykład do sukni prostej pasuje fantazyjne upięcie, do dużego dekoltu lekko opadające na ramiona włosy, a do bardzo ozdobnej sukni najlepiej proste lub tylko pofalowane rozpuszczone włosy.

A co z włosami krótkimi?

Włoscy krótkie nie dają tyle możliwości, co długie. Z włosów do ramion można jeszcze wykonać upięcia, jednak im krótsza fryzura, tym trudniej. Nie oznacza to jednak, że włosy w dzień ślubu będą wyglądać tak jak co dzień. Nawet krótkie włosy na chłopaka mogą zostać zaczesane do tyłu lub lekko postawione. Panie z krótkimi włosami dobrze wyglądają również z opaskami na głowie albo lekko pofalowanymi włosami i upiętymi wsuwkami przy karku. Możliwości jest więc bardzo wiele. Najlepiej wcześniej wybrać dobry salon fryzjerski i zapytać o opinię oraz oczywiście poszukać inspiracji i magazynach ślubnych i internecie.