Krótkie włosy – czy są dla Ciebie?

Krótkie włosy wracają do łask. Nie tylko w lecie, kiedy panują upały, są wybierane przez kobiety, ale też w zimie, kiedy nie niszczą się od szalików i czapek, ale zawsze przeczesane nawet tylko ręką, stanowią modną alternatywę dla wszystkich fryzur. Czy jednak krótkie włosy do Ciebie pasują i takie uczesanie warto sobie zafundować? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Krótka fryzura a kształt twarzy

Oczywiście fryzura powinna pasować do kształtu twarzy. Tak się przyjęło, ze często do niej jest dopasowywana, przez co można uniknąć błędów, rzutujących niekorzystnie na nasz wygląd. Dla twarzy okrągłej dobrym rozwiązaniem są właśnie krótkie, mocno wycieniowane włosy, które optycznie ją wyszczuplą. Kiedy włosy okalają twarz, podkreślają natomiast jej krągłości i niestety w rezultacie pogrubiają. Do twarzy owalnej pasuje większość fryzur, również i krótkie. Twarz pociągła, szczupła powinna być otoczona przez cieniowane grzywki, ale włosy długości co najmniej do linii szczęki, które lekko ją zaokrąglą. Szeroka kwadratowa twarz świetnie nadaje się do cięć zakrywających jej ostre ryzy, a więc także krótkie włosy nie są dla niej polecane.

Włosy na chłopaka dla odważnych i praktycznych

Krótkie fryzury pasują również do pewnych cech charakteru. Jesteś osobą odważną, lubisz się wyróżniać? Eksperymenty nie są dla Ciebie straszne i z przyjemnością pokażesz się w nowej, zaskakującej fryzurze na jesień? Powinnaś zaryzykować. Tak naprawdę krótkie włosy wyglądają bardzo elegancko i kobieco. Uwidaczniają szyję i odkrywają dekolt. Doskonale się sprawdzą u kobiet praktycznych, chcących szybko wyjść z domu do pracy czy na zakupy, bez układania fryzury przed lustrem. Do tego przy krótkich włosach można częściej eksperymentować z kolorem, wystarczy kilka chwil, aby równo i dokładnie rozprowadzić na nich farbę w domu i przetestować nowe, modne odcienie na jesień.

Zrób test z ołówkiem i linijką

Przyłóż linijkę pionowo do płatka ucha, a ołówek poziomo do brody. Jeśli odległość od ich wzajemnych końców przekracza 5,7 cm, to krótka fryzura nie jest dla Ciebie. Jeśli natomiast jest mniejsza, to możesz śmiało zaszaleć. To test Johna Frieda. Pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.