Najlepsze fryzury na jesień

O ile w lecie wybieramy włosy rozpuszczone, fale kojarzące się z plażą i słońcem, to na jesień trendy się zmieniają. Stają się znów modne włosy spięte, które wydłużają szyję, warkocze i długie, proste włosy, opadające na ramiona. Jakie jeszcze trendy szykuje dla nas jesień w sferze fryzur?

Ciemne kolory wracają do łask

O ile latem włosy naturalnie jaśnieją, a wiele z nas rozjaśniania je celowo, wykonuje piękne sombre czy ombre na blondzie, o tyle jesienią w szybko powracamy do ciemnych barw. Często włosy są farbowane na brązy, głębokie odcienie czerwieni oraz rude refleksy. Niemal jak liście na drzewach, włosy przybierają szlachetniejsze barwy. W modzie są mahoniowe kolory, złote pasemka, karmelowe barwy. Osoby, które farbują włosy, wybierają je niemal w naturalny sposób. Jeśli więc szukasz teraz koloru dla siebie, możesz śmiało sięgnąć po ciemniejsze tony.

Jaka długość włosów najlepsza na jesień?

Jesienią najlepiej włosy zapuścić, bo nie można się nie zgodzić z tym, że to długie włosy stwarzają największe możliwości układania fryzur. Gładki kok przy ciepłym golfie czy długie i proste włosy w parze z ciepłym kordiganem prezentują się najlepiej. Wybierając fryzurę trzeba kierować się stylizacją na dany dzień, ale i wygodą. Powrót po urlopie do pracy, a także większa ilość spotkań biznesowych, spotkania w klimatycznych lokalach czy wieczorne wyjścia wymagają elegantszego ubioru. Nie oznacza to jednak, że osoby wybierające krótkie fryzury muszą z nich rezygnować. Gustowne boby nadal są w modzie. Można jednak nieco je wydłużyć i nosić w ułożonej, prostej formie. Wówczas staną się piękniejsze.

Jeśli nie wiesz, jaka fryzura na jesień będzie dla Ciebie najlepsza, możesz poszukać inspiracji w czasopismach czy internecie. Polecamy również zajrzeć do profesjonalnego fryzjera, który na miejscu przedstawi swoją wizję oraz doradzi fryzurę zarówno idealną na jesień, jak i dopasowaną akurat do Ciebie – kształtu twarzy, odcienia skóry, preferencji co do długości i koloru włosów.