Najlepsze fryzury na lato

Podczas lata zdarzają się coraz bardziej upalne dni. Wówczas kiedy posiadamy długie albo półdługie włosy, ciężko jest z nimi wytrzymać. Obojętne czy do pracy, w domu, na imprezę czy na wakacyjnym wyjeździe, warto poznać kilka sposobów na ich poskromienie. Od razu zrobi się nam chłodniej. Te sposoby to alternatywa dla klasycznego kucyka, który nie zawsze jest najlepszą fryzurą i czasami staje się po prostu nudny.

Wdzięczne warkocze

Warkocze są mile widziane w każdej odsłonie. Zarówno jako całość fryzury, jak i jej część. Modne są warkocze francuskie i holenderskie. Doskonale wyglądają dodane do koka czy kucyka. Można długi warkocz zapleść albo upiąć wokół głowy. Taka fryzura będzie odpowiednia do biura, jak i sprawdzi się na plaży. Warkocze dodają subtelności i dziewczęcości. Przecież to mamy pierwsze zaplatały nam je na głowach. Zwłaszcza modne są te luźno upięte, pozostające lekko w nieładzie. Można je nieco polakierować, by nie rozpadały się więcej niż im na to pozwolimy. Luźny warkocz to ciekawa, romantyczna fryzura. Sprawdzi się świetnie na randką albo spotkanie z przyjaciółką.

Luźne koki

Koka można zrobić w minutę! Wystarczy zrobić z włosów rulon i owinąć go wokół siebie. To, jak wysoko znajdować się będzie kok zależy od nas. Niektórzy wolą niskie upięcia, inni na czubku głowy. Zapomnijmy jednak o wypełniaczach. Takie koki nie są już modne i nadają się raczej na przyjęcie niż na co dzień. Jeśli masz krótsze włosy możesz uformować kok niżej i podpiąć wystające kosmyki wsuwkami. Modny stał się również kok wykonywany z części włosów, który odgarnia część kosmyków z okolicy twarzy. To również dobre rozwiązanie. Sprawdzi się jednak tylko przy bardzo gęstych i grubych włosach. Inaczej fryzura może wyglądać nieładnie.

Upięcia

Warto samemu również wymyślać upięcia dla swoich włosów. Można podpinać włosy wsuwkami, szczególnie grzywkę, która latem częściej się przetłuszcza i powoduje, że jest nam bardziej gorąco. Dobrym pomysłem jest też używanie wsuwek albo klamerek to luźnego upinania włosów z tyłu w dowolnej kompozycji. Można do tego również użyć małych gumek, które umieszczamy obok siebie wydzielają kolejne pasma włosów. Modny ostatnio sposobem na fryzurę jest podpięcie lub odgarnięcie włosów za pomocą chusty. Zwijamy ją w rulon albo składamy na cienki pasek i zawiązujemy na karku czy na czole. To fryzura a la retro, która wygląda bardzo atrakcyjnie.