Ombre na włosach

Słowo „ombre” pochodzi z języka francuskiego i oznacza cień. Stąd też, jak można się domyśleć, ten sposób farbowania włosów polega właśnie na ich cieniowaniu. Ombre najczęściej wykonywane jest na włosach blond, jednak istnieje już na świecie wiele różnych wariantów tej fryzury. O czym należy pamiętać farbując włosy w stylu ombre i czy można wykonać koloryzację samodzielnie w domu?

Ombre ciągle modne

Moda na ombre na włosach nie przemija. Decydują się na nie kobiety, jak i mężczyźni. Ombre wykonywane jest na włosach o każdej długości, kręconych lub prostych, fryzura nie ma tu żadnego znaczenia. Na włosach blond ombre stanowi połączenie ciemnego blondu, a nawet jasnego brązu z jasnym blondem. Odcienie dobierane są zazwyczaj do urody danej osoby, a także jej naturalnego koloru włosów.

Ombre jest również bardzo praktyczne, bo może być po prostu przedłużeniem odrostów. Osoby zmęczone stałym farbowaniem włosów często decydują się na wykonanie przejścia w miejscu połączenia ciemnych odrostów z jaśniejszymi włosami, które były poddawane koloryzacji. To także dobry sposób na odzyskanie naturalnego koloru, bez rzucających się w oczy odrostów. Stąd też prawdopodobnie pojawiła się moda na ombre. Ciemne odrosty na jasnych włosach stały się podstawą do powstania nowego trendu mody – cieniowanych koloru.

Jak wykonywane jest ombre?

Jeśli na głowie już są większe odrosty oraz reszta farbowanych włosów, sprawa jest ułatwiona, wystarczy nałożyć pośredni między nimi kolor i wetrzeć farbę we włosy. Często włosy się tapiruje od około połowy długości i wtedy nakłada farbę, nie koloryzacja nie była równomierna. Najlepiej zrobić też kilka pasemek z jaśniejszego koloru w górnej części, by przejście było płynne.

Na włosach o jednym kolorze także można łatwo wykonać ombre. Wystarczy nanieść na nie farbę albo rozjaśniacz pamiętając o zaczynaniu od dołu, gdzie włosy mają być jaśniejsze i wcieraniu w nie środka do koloryzacji.

Istnieje również farbowanie typu sombre, które jest tak naprawdę rodzajem ombre, tyle, że w wersji pasemek. Przejście kolorów wykonywane jest po prostu pasmami nowego koloru lub rozjaśnionych włosów. Sombre świetnie nadaje się do poprawy ombre, które już zrasta wraz z głowy. Jeśli chodzi o wykonanie koloryzacji, najlepiej skorzystać z usług fryzjera. Samemu będzie ciężko wykonać ładne ombre w domu. Ewentualnie może nam pomóc inna osoba. Inspiracją do nowej fryzury i instruktażem jej wykonania mogą być filmiki, których w internecie jest mnóstwo.