Jak pokręcić włosy bez lokówki?

Osoby z prostymi włosami często wybierają loki jako fryzurę na wesela, imprezy, ważne wyjścia lub odmianę codziennego wyglądu. Jednak tak samo jak prostowanie włosów, kręcenie przy użyciu ciepła je niszczy, stają się suche i osłabione. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ich pokręcenie bez używania lokówki czy prostownicy.

Sposoby na pokręcenie włosów domowymi sposobami, bez używania urządzeń wykorzystujących do tego ciepło można znaleźć na wielu stronach internetowych. Istnieje ich co najmniej kilka i loki zrobione przy ich udziale naprawdę dobrze się trzymają. Najlepiej jednak przed wykonaniem loków wgnieść we włosy piankę utrwalającą albo inny kosmetyk, który wpłynie na trwały efekt na naszej głowie.

Kręcenie na opasce

Jednym z prostych sposobów na pokręcenie włosów jest ich zaplatanie na opasce. Myjemy włosy jak zawsze, wcieramy w nie piankę do włosów i nakładamy na głowę bawełnianą opaskę. Teraz kosmyk po kosmyku zawijamy wokół opaski do końca jego długości. Robimy tak z całością włosów i kładziemy się spać albo po prostu chodzimy z nimi w takiej formie aż dobrze nie wyschną. W razie czego można przyspieszyć proces suszarką.

Naturalne kręcenie

Innym sposobem jest naturalne kręcenie włosów i ich spinanie. Wystarczy mokre włosy podzielić na pół i każdą połowę zakręcić ciasno na palcu. Teraz dwa grube kosmyki spinamy gumką do włosów ze sobą, na samym końcu. I gotowe, wystarczy żeby włosy wyschły i będą ładnie pofalowane.

Kręcenie na ołówku lub palcu

Bardzo prosto można pokręcić włosy na ołówku lub palcu. Nawijamy lekko wilgotne włosy kosmyk po kosmyku na ołówek albo palec a powstałe spiralki lekko zsuwamy i przypinamy do włosów na głowie wsuwkami albo małymi klamerkami. Tak robimy z całością włosów i gotowe. Czekamy teraz aż całość wyschnie lub podsuszamy suszarką.

Kręcenie na ręczniku papierowym

Kolejnym sposobem na pokręcenie włosów bez użycia lokówki jest zrobienie papilotów z ręcznika papierowego. Ręcznik musi być mocny, a włosy lekko wilgotne żeby nie namókł. Urywamy jedną trzecią z listka i zwijamy w rulon. Teraz nawijamy na niego kosmyk włosów i związujemy końce. Tak robimy z wszystkimi włosami. Kiedy wyschną, po prostu rozrywamy papiloty. Włosy można spryskać także lakierem, który utrwali fale.

Ważne, by pokręconych włosów nie czesać, a raczej roztrzepać je palcami. Można je również nawijać na palce dla określonego kształtu. Loki zrobione na podane sposoby są bardzo naturalne i mogą się długo utrzymywać, w zależności też od podatności włosów na kręcenie. Dzięki tym sposobom włosy nie niszczą się, więc można stosować je spokojnie na co dzień.