Jak pozbyć się żółtego odcienia włosów?

Z problemem żółknięcia włosów spotyka się wiele blondynek. Ten sam problem dotyczy zazwyczaj osób z naturalnie siwymi włosami, które także z czasem nabierają żółtej tonacji. W takich przypadkach zaczynamy szukać sposobu na ich rozjaśnienie i nieco chłodniejszą barwę, która prezentuje się zdecydowanie bardziej elegancko. Jakie rozwiązania są najlepsze w tym zakresie?

Wybierz odpowiednią farbę na samym początku

Wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. To przysłowie jest adekwatne do każdej dziedziny życia. Tak samo z włosami – chcąc uniknąć żółtego odcienia, należy wybrać odpowiednią farbę. Zaleca się farbowanie włosów na kolory o tonacji wpadającej w popiel, szczególnie jeśli włosy mają naturalny kolor o ciepłym odcieniu. Z czasem włosy blond żółkną, więc nawet jeśli wyjdzie nieco zbyt chłodny, nie należy się tym przejmować. Poza tym popielata paleta blondów jest obecnie bardzo modna.

Farbowanie może być również sposobem na siwe, pożółknięte włosy. Można je po prostu ufarbować na wymarzony kolor. Jeśli nie chcesz ich zbyt obciążać, możesz wybrać szampon zamiast trwałej koloryzacji, ale na włosach siwych wiele preparatów słabiej działa, więc zalecamy raczej farbę.

Naturalne sposoby na pozbycie się żółtego koloru

Istnieją oczywiście także naturalne sposoby na pozbycie się żółtego odcienia z włosów, a przynajmniej jego przygaszenie. Wiele osób stosuje płukanki z soku z cytryny czy rumianku. Obydwa specyfiki trzeba rozcieńczyć w wodzie i spłukać nimi włosy po umyciu. Płukankę można przytrzymać jeszcze chwilę na głowie, po czym spłukać ją dużą ilością wody. Zabieg można powtarzać raz w tygodniu. Niektóre z pań stosują również barwniki – niebieski czy fioletowy, dodając kilka kropel do odżywki i spłukując ją jak zawsze po myciu. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić, bo włosy mogą rzeczywiście zafarbować zamiast odzyskać chłodną tonację.

Szybkie rozwiązanie – fioletowy szampon

Fioletowy szampon jest polecany dla blondynek i osób z swymi włosami, które chcą właśnie pozbyć się ich żółtego odcienia. Dostaniemy go w każdej drogerii. Wystarczy raz w tygodniu umyć nim włosy, zostawić na nich chwilę pianę i dokładnie zmyć. Przy używaniu szamponu do rozjaśniania lub częstym farbowaniu należy jednak pamiętać o odżywianiu włosów. To produkty, które nie sprzyjają dobrej kondycji włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą jednak niezwykle pomocne w walce z żółtym blondem.