Puszenie się włosów – jak z nim wygrać?

Problem puszących się włosów powraca w zasadzie co roku. Winowajcą są bowiem zmienne temperatury, szczególnie jesienią i zimą, kiedy na dworze jest zimniej, a wchodzimy zaraz potem do ciepłych, ogrzewanych pomieszczeń. W dodatku włosy się elektryzują, co zapewne często Cię denerwuje. Jak więc sobie z tym radzić, by włosy były gładkie i świetnie się układały? Jest na to kilka sposobów.

Dlaczego włosy się puszą i elektryzują?

Zmienne temperatury, ogrzewanie, kiepska kondycja włosów po lecie, wzmożona stylizacja, ale i nasze ubrania – to wszystko odpowiada za puszenie się włosów. Długie włosy ocierające się o kurtki, swetry czy szaliki szybko się niszczą, a rozdwojone i suche końcówki mają tendencję do puszenia. Najczęściej to właśnie zniszczone słowy, przesuszone lub osłabione stylizacją szybciej się puszą i elektryzują. Lepiej więc zapobiegać tym zjawiskom, niż potem próbować je opanować. Podpowiadamy jak to zrobić.

Przede wszystkim nawilżanie

To włosy suche i odwodnione mają w zwyczaju się puszyć i niszczą naszą wymarzoną fryzurę. Dlatego o włosy należy dbać cały czas, odpowiednio je nawilżać a nawet natłuszczać. Czasami odżywka nie wystarczy i trzeba sięgnąć po mocniejsze kosmetyki. Włosy szybciej zregeneruje na co dzień, jak i podczas gorszej kondycji, maska do włosów. Jest zdecydowanie gęstsza i tłustsza, zawiera tez zazwyczaj mocniejsze i bardziej skoncentrowane substancje wpierające odbudowę i nawilżające nasze włosy. W nawilżaniu pomogą również kosmetyki bez spłukiwania, różnego rodzaju oleje, a nawet spray dedykowany do włosów puszących się czy elektryzujących. Łatwiej po nim rozczesywać splątane włosy, co też przeciwdziała ich niszczeniu. Dodatkowo jeśli Twoje włosy się kręcą, dla ich ładnego wyglądu, idealnych loków czy fal warto także zainwestować w odpowiednie kosmetyki – często szampony i odżywki, które stosowane powinny być na bieżąco.

Szybkie SOS dla puszenia w ciągu dnia

Wystarczy, że w pracy ściągniesz szal, w przymierzalni chcesz przebrać się w sweter, który Ci się spodobał, a może wejdziesz po prostu do ciepłego pomieszczenia i Twoje włosy już odmawiają Ci posłuszeństwa? Na szybko możesz w nie wetrzeć odrobinę kremu do rąk. W kryzysowych sytuacjach pomoże również spray noszony w torebce oraz szczotka do jego rozprowadzenia. Trzeba pamiętać, że mimo chłodniejszych temperatur warto też wybierać ubrania z naturalnych materiałów lub częściej je upinać, by nie ocierały się o ich nierówną fakturę.