Jak szybko zapuścić włosy?

Twoje włosy wolno rosną albo chcesz je szybciej zapuścić na jakąś okazję? Marzysz o długich, zdrowych i pięknych włosach? Mamy dla Ciebie kilka porad jak szybciej je zapuścić. Oczywiście musisz się uzbroić w cierpliwość, ale pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po kilku tygodniach!

Podcinaj końcówki

To porada, która towarzyszy nam od zawsze. Dzieciom podcina się włosy, aby były gęste i zdrowe, a na krótszych włosach rzeczywiście widać, że rosną szybciej. Poza tym jeśli włosy prostujesz lub suszysz suszarką, na pewno ich końce są przesuszone czy się rozdwajają. Nie musisz ścinać dużo, wystarczy co miesiąc po 1-2 cm. Włosy wówczas będą rosły szybciej, zagęszczą się, a ich końcówki będą cały czas zdrowe i odżywione.

Dbaj o włosy

Musisz włosy regularnie odżywiać, szczególnie włosy długie, które są bardziej podatne na zniszczenia, łamanie się i rozdwajanie. Nakładaj na nie maski i odżywki. W drogeriach czy aptekach są dostępne również specjalne preparaty, które przyspieszają porost włosów. Jeśli farbujesz włosy, wybieraj farby bez amoniaku, za to na bazie olejków. Kupuj także spraye ułatwiające rozczesywanie, by zbytnio nie szarpać włosów przy czesaniu po umyciu lub w ciągu dnia.

Sięgnij po suplementy

Pielęgnacja włosów to nie tylko działanie na nie od zewnątrz, ale też od wewnątrz. Jeśli zależy Ci na szybkim wzroście włosów, musisz się odpowiednio odżywiać i dostarczyć im substancji zdrowotnych. Ważna jest zbilansowana dieta, w której nie zabraknie witaminy A, E, B, a także cynku, żelaza, krzemu. Zapytaj w aptece o suplementy na włosy i skórę. Dzięki nim poprawi się nie tylko kondycja Twoich włosów, ale też cery czy paznokcie. Te same składniki mineralne i witaminy odpowiedzialne są bowiem za wszystkie z nich.

Masaż będzie pomocny

Włosy zdrowe i silne pochodzą z dobrze ukrwionej skóry głowy. Warto więc poświęcić choć dwa razy w tygodniu czas na jej masaż. Nie należy robić go zbyt silnie, wystarczy lekko opuszkami palców masować całą głowę. W ten sposób można również wmasowywać w nią specjalne sera do skóry głowy, które polecane są do odżywienia jej i włosów. Masaż można także wykonywać przy myciu włosów. Poświęć dodatkowe trzy minuty na wykonywanie palcami okrężnych ruchów na skórze. Nie tylko dokładniej oczyścisz skórę i wprowadzisz w nią więcej substancji odżywczych, ale też stanie się ona lepiej ukrwiona, a włosy zdrowsze, co pokażą też przez szybsze rośnięcie.