Wsparcie dla włosów po zimie

Twoje włosy po zimie są suche i zniszczone, a może masz problem z suchą, swędzącą skórą głowy? Na wiosnę pojawia się wiele problemów z włosami, z którymi trzeba sobie jakoś poradzić. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą w odżywieniu włosów, ich regeneracji, a także pozbyciu się łuszczącej, suchej skóry. 

Dlaczego włosy po zimie są zniszczone?

Zimno daje się we znaki nie tylko skórze, ale i włosom. Tracą one swój blask, elastyczność i piękny wygląd. Zamiast tego pojawiają się problemy, zaczynają wypadać, łamią się, rozdwajają. Cierpi również skóra głowy, narażona na zmienne czynniki pogodowe. Przez zimę głowę chowaliśmy bowiem pod czapką, a jeśli nie, to była ona narażona na działanie zimna, wiatru, a nawet mrozu. W domu natomiast osłabiało ją ciepło z kaloryferów, suche powietrze, suszenie włosów czy ich prostowanie. Ciągła różnica temperatur spowodowała, że na wiosnę pojawiły się z nimi problemy. Twoje włosy mogą teraz być matowe i bez życia. Do tego skóra głowy swędzi, pojawia się łupież. Jakie są na to rozwiązania?

Odżywiaj włosy i skórę głowy

Przede wszystkim musisz teraz zadbać o swoje włosy i skórę głowy. W specjalne maski, gęstsze i tłustsze niż zwykłe odżywki, możesz się wyposażyć w każdej drogerii. Wybieraj te nawilżające, z cennymi olejkami, substancjami nawadniającymi. Szampon natomiast zmień na łagodny, najlepiej ziołowy. Taki duet zadba o Twoją skórę głowy i włosy. Jeśli natomiast widzisz u siebie łupież, pozbądź się go myjąc włosy szamponem specjalnie do tego przeznaczonym. Czasem najlepiej kupić go w aptece – da najszybsze rezultaty. Pomyśl również o olejowaniu włosów. Wybierz jeden z olejków czy olejów np.: olej kokosowy. Powinien być w płynnej postaci, więc po prostu wyjmij go z lodówki. Nałóż trochę na dłonie i wetrzyj we włosy i skórę głowy. Możesz zrobić jej masaż, który również wpływa dobrze na kondycję skóry i włosów. Zawiń włosy w ręcznik na co najmniej godzinę albo idź spać w ręczniku. Po takim zabiegu włosy i skóra będą świetnie odżywione. Umyj je rano jak zawsze i ciesz się ich nawilżeniem.

Idź do frzjera!

Nic tak nie odżywia włosów jak… ich ścięcie. Zniszczone, suche, rozdwojone końcówki najlepiej podciąć, aby włosy znów wyglądały pięknie zdrowo. Poza tym fryzjer podpowie jak można je pielęgnować. Wiele zabiegów wykonuje w salonie, więc można się na nie od razu zapisać po ścięciu włosów. Fachowa porada pomoże w dalszych problemach z włosami, fryzjer jest bowiem nie tylko kreatorem i stylistą, ale też specjalistą od włosów i skóry głowy, do którego można się udać po pomoc.