Wypadanie włosów – jak je powstrzymać?

Wypadanie włosów to normalny proces, który trwa cały czas. Codziennie tracimy włosy, a na ich miejscu wyrastają nowe. Jednak kiedy włosy wypadają w większej niż zwykle ilości, trzeba zareagować. Nikt przecież nie chce, by były rzadkie i osłabione. Jak można więc powstrzymać wypadanie włosów i wzmocnić te, które rosną?

Po lecie koniecznie odżywianie

Po lecie włosy zawsze są osłabione. Oddziałują na nie zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza słońce, które wysusza włosy. Poza tym narażone są na działanie słonej wody albo wody basenowej. Często je również upinamy, kiedy jest gorąco, by choć trochę się ochłodzić. W wyniku tego stają się matowe, łamią się i rozdwajają. Wówczas pomocne stają się wszelkiego rodzaju maski nawilżające włosy, olejki wcierane po umyciu albo domowe maseczki z naturalnych składników. Warto pomyśleć też o zabiegach kosmetycznych u fryzjera. Na pewno doradzi nam jakąś kurację wstrzymującą wypadanie.

Suplementacja na wiosnę i na jesień

Wiosną i jesienią nasz organizm ogólnie jest osłabiony, To pory roku, kiedy spada odporność, często pojawiają się przeziębienia, wirusy. Włosy także przeżywają wówczas ciężki okres. Może brakować im witamin i minerałów, które warto dostarczyć poprzez suplementację. Zaleca się zażywanie suplementów z cynkiem, krzemem, selenem oraz miedzią. Poza tym włosy wzmacniają również zioła takie jak skrzyp polny, pokrzywa. Dobrze działa na nie również kolagen, który znajduje się we włosach, skórze i paznokciach.

Profilaktyczny masaż głowy

Masaż głowy świetnie oddziałuje na krążenie, przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i może przeciwdziałać wypadaniu. Trycholodzy, czyli specjaliści od włosów są zdania, że systematyczny masaż świetnie wpływa na ich kondycję, a także odpręża, zmniejsza bóle głowy i napięcie ciała.

Badania nie zaszkodzą

Jeśli jednak włosy wypadają mimo profilaktyki czy stosowanych suplementów warto pomyśleć o badaniach. Podstawowe badania krwi pokażą czy jednak w organizmie nie dzieje się nic złego. Czasami powodem wypadania włosów może być anemia. Poważne niedobory witamin i pierwiastków mogą być groźne dla zdrowia, więc konieczna jest specjalna terapia pod okiem lekarza. Oczywiście konieczna będzie też odpowiednia dieta, boga w substancje, których nam brakuje.